Конспекты уроков для начальных классов » Учебные предметы » Конспекты уроков, иностр. язык, 2 класс » "Написання рядкової літери "н" (ен), складів, слів із нею" |
Отправь конспект на наш сайт, получай за него деньги ЕЖЕМЕСЯЧНО.
100$ в месяц? Проще простого!
Полные условия партнерской программы читать здесь.
"Написання рядкової літери "н" (ен), складів, слів із нею" |
Обратите внимание: 1. Копирование текста разрешено только группе "Клуб Учителей". 2. При оплате по СМС, копирование доступно сразу после оплаты, вне зависимости от группы. 3. Внизу страницы отобраны другие материалы по данной теме - не забудьте их посмотреть! 4. Для поиска конспектов, рекомендуем использовать поиск (вверху страницы). 5. Почему важно оплатить конспект? - Только после оплаты, вы получаете право, на законное использование материала!
Урок з письма в 1-ому класі
"Написання рядкової літери "н" (ен), складів, слів із нею" Тема. Написання рядкової літери "н" (ен), складів, слів із нею. Мета: Вчити учнів писати малу букву "н ", склади та слова з нею; розвивати вміння правильно розміщувати букви на рядках, закріплювати знання назв елементів букв; виховувати у дітей увагу, старанність, спостережливість. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: зошит; картки з друкованими і писаними літерами; сигнальні картки. Хід уроку І. Актуалізація опорних знань. - Яку букву ви вивчили на уроці читання? Які звуки позначає ця буква? Які ці звуки за звучанням? - Ці звуки зустрічаються у багатьох словах. Чимало є і назв квітів з такими звуками. Я показуватиму вам різні малюнки квітів, а ви підніматимете картку з зеленим кружечком, якщо в назві квітки є звуки [н], [н'], а якщо немає - то червоний. (Вчитель показує малюнки квітів: троянда, тюльпан, георгіна, чорнобривці, мак, волошки, нарцис, бузок, ромашка, півники, лілії.) II. Робота за малюнком у прописах. Учні називають предмети, зображені на малюнку, визначають місце звуків [н], [н'] у словах, складають речення за схемою. Підбирають слово до звукової схеми, послідовно називають звуки у слові. Виділяють звук [н]. III. Гра «Упіймай звук». Вчитель читає вірш, а учні оплесками "ловлять" звуки [н], [н'] . А носоріг уздовж доріг Насіяв незабудок. І написав: «Не насмітіть! Не наступіть! І не зірвіть! – Нехай на радість будуть!» IV. Робота в прописах. 1. Розгляд букви "н". Учні розглядають малу писану букву "н ", порівнюють друковану й писану букви. - Як ви гадаєте, про яку букву (друковану чи писану) йдеться у цьому вірші? Он до хати перелаз, Хоч обходь, хоч перелазь. Він видніється ген-ген - Перелаз, як буква "ен". 2. Написання букви "н". - Тепер приступимо до написання самої букви. Писана буква складається з трьох елементів - похила паличка, невелика пряма лінія і пряма похила паличка із заокругленням унизу. Пишемо пряму похилу від верхньої до нижньої рядкової лінії. Від її середини праворуч проводимо невелику пряму лінію. Третій елемент починаємо від верхньої рядкової лінії теж прямою, яку заокруглюємо на нижній рядковій і закінчуємо на середині рядка. Пишемо під лічбу раз, два, три-і. Спочатку учні "пишуть" букву "н " (ен) у повітрі, потім обводять у зошиті. Декілька учнів пишуть букву на дошці, після чого проводиться аналіз написання. Потім учні пишуть самостійно. Фізкультхвилинка. Проведення ігор. а) Гра "Комарики ". Учні імітують політ комарика навколо голови, рук, ніг, ловлять його сплесками. б) "Маятник" - рух очей вправо, вліво. в) "Стовпчик " - рух очей вверх, вниз. г) "Квадрат " - рух очей по квадрату. V. Продовження роботи в зошиті. Написання складів з буквою "н". Учні розглядають малюнки, на яких зображені герої казки «Пригоди Буратіно»: Мальвіна, Буратіно, П’єро, Карабас-Барабас, називають їх і поділяють слова на склади, виділяють склади "на, но ". Потім читають склад у зошиті, підбирають слова з ним, пишуть його на дошці, в зошитах. слова з ним, пишуть його на дошці, в зошитах. Вчитель звертає увагу на відривне сполучення букв у складах "на, но". Така ж робота проводиться при написанні складів "ні, ну" з використанням предметних малюнків птахів (снігур) і тварин (нутрія) . Звертається увага на з'єднання букв. Фізкультпауза. (Проведення ігор: "Пальчики борються", "Качечки вітаються", "Курочки клюють"). Написання слів "нам, нумо". Учитель звертає увагу на безвідривне поєднання букв "а, м " у слові "нам ", а також "у, м" у слові "нумо". VI. Вправи на закріплення. 1. Звуко - складовий аналіз слів "носоріг, олень". 2. Диктант вивчених букв (у вільному рядку). Учитель називає слова. Учні ділять їх на склади, визначають склад зі звуками [н], [н'], записують склади у прописах: ножиці(но), калина(на), коні(ні), клени(ни), антена(ан), суниця(ни). VII. Розфарбовування малюнка. VIII. Підсумок. - Яку букву ви вчилися писати на уроці? - Які склади ви писали? Література: - Будна Н.О., Походжай Н.Я., Шост Н.Б. Уроки письма. 1 клас. - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2002. - Сапун Г.М., Пачашинська М.О.Уроки навчання грамоти(письмо та розвиток мовлення). – Тернопіль: Підручники і посібники, 2002. - Федієнко В.В. Прописи: Навчальний посібник. – Х.: ВД «Школа», 2007. Пожалуйста, оцените конспект - "Написання рядкової літери "н" (ен), складів, слів із нею": |
|
Уважаемый коллега! Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Рекомендуем вам зарегистрироваться, либо войти на сайт под своим логином. После этого, вы сможете отправлять собственные разработки и получать за это гонорар!. Другие материалы по указанной Вами теме:
4408 |
Конспект прислал: kakashka 23 декабря 2009 Комментарии (0) |
Информация | ||
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данному конспекту. Желаете прокомментировать или оставить отзыв? Зарегистрируйтесь! |
||